ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10548214
*
nr 1054 8214
Spegel
förgylld ram, 128x50
Utrop:
500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 19:59:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 07:44:45
1
100 kr
4/9 20:18:23
2
200 kr
5/9 13:48:04
3
600 kr
5/9 14:38:50
4
300 kr
5/9 14:38:50
3
350 kr (Budbetjänt)
5/9 18:41:10
5
450 kr
5/9 18:41:10
3
500 kr (Budbetjänt)
5/9 19:14:07
6
1.100 kr
5/9 19:32:07
7
1.000 kr
5/9 19:32:07
6
1.100 kr (Budbetjänt)
5/9 19:32:24
7
1.500 kr
5/9 19:35:32
6
1.600 kr
5/9 19:41:00
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1054 8214
Spegel
förgylld ram, 128x50
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 07:44:45 | 1 | 100 kr |
4/9 20:18:23 | 2 | 200 kr |
5/9 13:48:04 | 3 | 600 kr |
5/9 14:38:50 | 4 | 300 kr |
5/9 14:38:50 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/9 18:41:10 | 5 | 450 kr |
5/9 18:41:10 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:14:07 | 6 | 1.100 kr |
5/9 19:32:07 | 7 | 1.000 kr |
5/9 19:32:07 | 6 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:32:24 | 7 | 1.500 kr |
5/9 19:35:32 | 6 | 1.600 kr |
5/9 19:41:00 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23